rejsy
rejsy
rejsy po
mazurach

Nasza wiedza i doświadczanie pozwalają nam zabrać Państwa w miejsca mało uczęszczane i mało znane. Ponieważ część osób doskonale wie, gdzie chce płynąć, a inni zdają się na nas, dlatego każdy rejs jest omawiany indywidualnie. Szanując miejsca chronione mamy do dyspozycji około 200km szlaku – różnorodnego  i ciekawego. Naszym miejscem postoju jest Giżycko, położone w sercu Wielkich Jezior Mazurskich (WJM). Ułatwia to poznawanie terenów zarówno południowych jak i północnych.

 

Trasy

Zakładając, że punkt startowy to Giżycko, najkrótszy rejs jaki możemy zaproponować  (1,5 godziny) prowadzi Szlakiem Łabędzim , który w całości jest położony na jeziorze Kisajno. Jest to malownicza trasa, położona poza głównym szlakiem żeglownym, prowadząca przez szereg przesmyków między wyspami i półwyspami po mniej uczęszczanej, zachodniej stronie jeziora. Gdyby poczuli Państwo niedosyt w miarę możliwości rejs można przedłużyć i zawitać w znanym porcie jachtowym w Sztynorcie, gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy rodziny Lehndorff. ( 2-2,5 godziny). Nieopodal Sztynortu, na jeziorze Dobskim można podziwiać  widoki jakich mało – to tam znajduje się tzw. Wyspa Kormoranów, gdzie oprócz przedstawicieli tego gatunku  można zobaczyć czaplę siwą czy orła bielika ( 3- 4 godziny).

 

Ciekawe miejsca

Każdy rejs to wyjątkowe wydarzenie i ciężko przewidzieć jego scenariusz do ostatniego szczegółu. Oprócz wymienionych wyżej atrakcji jest wiele innych, wartych zobaczenia, które jednak wymagają już bardziej indywidualnego planu. Możemy zaproponować Państwu rejs, którego głównym celem będzie Kanał Mazurski (niezwykła inicjatywa architektoniczna, która miała połączyć WJM z Bałtykiem) i świetnie zachowany kompleks bunkrów w Mamerkach. Będąc na północnej części szlaku warto odwiedzić port w Węgorzewie oraz samo miasto. Z kolei kierując się na południe od Giżycka możemy zatrzymać się na zwiedzanie znanych z szant Mikołajek czy dopłynąć do Rynu, gdzie podupadający niegdyś zamek z  XIV wieku został zaadaptowany na Hotel, który umożliwia turystom zwiedzanie jego wnętrz.

 

Relaks w ciszy

Są osoby, które czas wolny poświęcają na nadrobienie zaległych lektur albo wgląd w siebie i nie potrzebują do tego dodatkowych bodźców. Takim Gościom możemy zaproponować  ciszę i spokój w otoczeniu mazurskiej przyrody – po wypłynięciu z portu stajemy statkiem w Zatoce Niebiańskiego Spokoju albo w dryfie na środku jeziora. Nie muszą też one martwić się o logistykę, bo odebrać Gości możemy praktycznie z każdego miejscu na szlaku. W pełni wyposażona kuchnia umożliwia serwowanie posiłków niezależnie od długości rejsu.

 

grafika http://wzorcownia-art.pl/ wdrożenie mateusz@adr.pl